Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji,

z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo stałe które produkuję się z węgla kamiennego lub brunatnego przeznaczone do wytwarzania energii cieplnej. Ekogroszek jako paliwo cieplne, charakteryzuje się zdecydowanie lepszą jakością i większą wydajnością niż węgiel niesort (nieoczyszczony). Węgiel podczas produkcji jest kruszony i przesiewany przez sita, co powoduje, że rozmiary ziaren ekogroszku mieszczą się w zakresie 5-25 mm i dzięki temu pozwalają na stosowanie tego paliwa w automatycznych piecach z dozownikami węgla, tzw. piecach retortowych.

Dobry Ekogroszek powinien spełniać poniższe parametry:

• typ 31.2 - węgiel płomienny
• wartość opałowa więcej 24 000 kJ/kg
• granulacja 5 - 25 mm
• wskaźnik Rogi RI <20
• zawartość popiołu < 7%
• zawartość siarki < 0,7%
• wilgotność < 10%

Dostawa - GRATIS!

Ekogroszek workowany - Worek foliowy 25 kg
Paleta jednorazowa o wymiarach euro 120cm x 80cm (bezzwrotna)
Opakowanie zbiorcze 40 worków po 25kg = 1000kg w całości zabezpieczone folią strecz
Firma kurierska DB Schenker -Przedpłata 0zł, pobranie 20zł

Gdzie produkujemy Węgiel Sztygar Ultra®?

Ekogroszek, orzech i miał marki Węgiel Sztygar jest starannie odkamieniany, suszony, czyszczony, sortowany, pakowany w worki po 25kg na terenie Polski.


Ekogroszek - bezproblemowa praca pieca

Oferowany przez nas ekogroszek workowany to najczystszy węgiel pakowany dostępny polskim rynku. Jako jedyni stosujemy innowacyjny sposób odkamieniania oraz suszenia węgla, który oferujemy jest jako węgiel workowany. Dbamy o ekologię oraz Państwa komfort użytkowania. Nasz ekogroszek, zapewnia bezproblemową obsługę pieca.


Gwarancja Jakości - Certyfikaty

Oferowany przez nas opał jest bardzo restrykcyjnie badany pod kątem właściwości fizyko-chemicznych przez akredytowany Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

Czy opłaca się kupować tani ekogroszek?

Niestety nie. Tani ekogroszek charakteryzuje się małą wydajnością wytwarzanego ciepła co za tym idzie, zużywamy go wtedy więcej. Ponadto tani opał jest zanieczyszczony co może spowodować awarię pieca narażając nas na duże koszta naprawy, jednocześnie pozbawiając nas ciepła w domu.